Optimální výživa

Jistě víte, že byste měli snídat. Víte ale také JAK?

Správně složená snídaně odpovídající zásadám zdravé výživy je nezbytná pro dodání potřebné energie a psychickou pohodu. Bylo prokázáno spojení mezi nesprávnou snídaní a mnoha zdravotními problémy. Naše tělo je tvořeno ze 100 biliónů buněk, které ke své každodenní činnosti potřebují 114 různých živin.
Samotná snídaně by nám měla dodat 20-25 % denní energie. Člověk bez snídaně má tendenci se přejídat nebo pojídat průběžně během dne různé nezdravé "mlsy". Roste riziko obezity a výživových nedostatků, nehledě na psychické následky.

Co nám zdravá snídaně přinese?

  • Potřebnou startovací energii

  • Působí jako "startér" metabolismu
  • Zamezí konzumaci nevhodných jídel - tzv. prázdných kalorií, po zbytek dne

  • Působí jako součást boje proti obezitě

Pravidelně snídáte a přesto se necítíte dobře?!

Dnešní strava nemá s výživou vůbec nic společného. Jíme toxickou, průmyslově zpracovanou stravu a o tom, že těch toxických látek opravdu nebude málo svědčí fakt, že člověk sní za rok 6t jídla, z toho v současnosti připadá 250kg chemikálií, které tělo nezná a neumí zpracovat. Chemikálie, o kterých zde hovořím, jsou jednak konzervační látky a barviva (většinou oficiálně povolené - tzv. aditiva "éčka"), stabilizátory, emulgátory a různé přísady, vylepšující chuť a prodlužující trvanlivost. O tom, že konzumujeme příliš mnoho cukru a až 12krát vice soli, než potřebujeme, se dnes píše téměř všude. Jíme velmi mnoho živočišných bílkovin a máme nedostatek rostlinných proteinů a vlákniny ve stravě. Mnoho lidí nad 50 let, ale i mladších, užívá řadu léků (včetně hormonů), které kromě jiných nepříznivých účinků současně zhoršují využití živin a mikroživin. Mnoho léků také poškozuje zažívací trakt, jiné zase způsobují změny metabolismu a další obtíže... a tak se Váš intoxikovaný organismus dostává stále více a více do tzv. buněčné podvýživy a Vy tím pádem do začarovaného kruhu,protože Vám je hůř a hůř.


Jak to změnit?
Když Vás začne bolet hlava, tělo nekřičí: "Dej mi brufen"!! Když máte ekzém, vaše tělo nekřičí: "Dej mi Zyrtec nebo kortikoidy"!! Vaše tělo křičí: " Dělej už konečně se mnou něco!! Zbav mě odpadu, vyčisti mě!!!" Vemte si, že byste si přestali čistit zuby. Umíte si to představit? Jaké by to bylo za den, dva, týden, měsíc, rok? Kdy jste si naposled čistili střeva?" Napadá mě další přirovnání. Sprchujete se denně? Určitě ano. Kdy jste to naposledy udělali uvnitř vašeho těla?? V naší poradně proto dnes a denně přibývají lidé, kteří neřeši nadváhu, ale prostě a jednoduše nemají energii, trápí je kožní problémy, zažívací potíže, nekvalitní spánek a další a další .... Proto se zaměřujeme na SPRÁVNÉ VYČIŠTĚNÍ A VYSPRCHOVÁNÍ TĚLA, aby bylo schopné vstřebávat vešekré živiny a tím i lépe pracovat. Pokud Vás tedy trápí nespavost, únava, bolesti hlavy, alergie, ekzemy, zažívací potíže, nekvalitní vlasy, nehty ....  pak neváhejte a objednejte se k nám na individuální konzultaci a můžete tak zahájit svou vlastní cestu ke zdraví. Pokud máte problém, pomůžeme vám najít cestu k jeho odstranění.


© 2016 Libuše Hochmanová, IČ: 01369938, Výživový poradce.... online po celé ČR, možné i osobní konzultace
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky